Obchodná ulica - ôsmy Obchodná ulica - Deviaty Obchodná ulica - Jedenasty Obchodná ulica - Traja - selfie

NOC LITERATÚRY 2016

 

 

V stredu 11. mája po ôsmykrát odštartuje Noc literatúry v rekordných už trinástich mestách na Slovensku a paralelne v ďalších desiatkach miest po celej Európe. 
Druhú májovú stredu - 11. 5. o 18.00 h. vypukne Noc literatúry naraz v Bratislave, Senci, Trenčíne, Trnave, Žiline, Dolnom Kubíne, Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Košiciach, Kežmarku, Modre, Považskej Bystrici a Nitre. Hlavným cieľom je originálnou formou zoznámiť čitateľov s dielami súčasných európskych autorov na netradičných, s literatúrou bežne nespájaných miestach. Úryvky čítajú v pravidelných intervaloch (15 min. čítanie, 15 min. prestávka na presun na ďalšie miesto) herci alebo významné osobnosti a návštevníci putujú medzi jednotlivými miestami.

 

Vstup na čítania Noci literatúry je zdarma.
V Bratislave bude program sústredený v Starom Meste, v okolí Obchodnej ulice a Palisád. Literatúra sa bude čítať na vietnamskom trhovisku, vo funkcionalistickej pasáži, v telocvični, v prednáškovej sále, v bistre, aj v priestoroch zahraničných inštitútov.
Návštevníkom predstaví ukážky z kníh súčasných európskych autorov známi slovenskí herci a osobnosti ako Robert Roth, Szidi Tobias, Božidara Turzonovová, Andy Hryc, Lucia Hurajová, Ľubo Burgr, Michal Hvorecký, Ľubomír Bukový a ďalší. Čítania prebiehajú paralelne na všetkých miestach naraz, začiatky sú vždy v polhodinových intervaloch. Medzi čítaniami je čas na presun na ďalšie miesto.


Ôsmy ročník Noci literatúry v Bratislave pripravuje České centrum v spolupráci so zahraničnými kultúrnymi inštitútmi, s EUNIC (European Union National Institutes for Culture), kultúrnymi oddeleniami veľvyslanectiev a Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. Záštitu nad podujatím prevzal primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal. Pri výbere miest čítaní na Obchodnej ulici spolupracovalo združenie Obchodna ulica.sk.
Všetky informácie k miestam čítaní mimo Bratislavy, knihám a hercom, vrátane noviniek o súťažiach, nájdete na webe www.czc.sk a na facebooku


https://www.facebook.com/events/248600115490007/

 

 

 

REKLAMA


Partneri

Partneri
Partneri   PartneriPartneri
Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri