Obchodná ulica - ôsmy Obchodná ulica - Deviaty Obchodná ulica - Jedenasty Obchodná ulica - Traja - selfie

 

Po Obchodnej sa začala čistiť aj Poštová!


Bratislava 3.9.2015


Pozitívny príklad inšpiruje. Dokazuje to čistenie verejných stĺpov na Poštovej ulici, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok podvečer približne 30 majiteľmi prevádzok, budov z Obchodnej ulice a viacerých dobrovoľníkov. Akcia sa opätovne uskutočnila pod záštitou občianskeho združenia Obchodná ulica a okolie.
 

Toto občianske združenie, ktoré združuje viaceré prevádzky na Obchodnej ulici, prednedávnom čistilo verejné stĺpy na Obchodnej ulici. Cieľom týchto aktivít združenia je nielen zbaviť sa nelegálneho vizuálneho smogu, ale revitalizovať Obchodnú ulicu a priľahlé priestory do podoby atraktívneho nákupného, ako aj oddychového miesta v Bratislave. „Záleží nám na tom, aby sa stĺpy verejného osvetlenia využívali na to, na čo sú určené, nie na reklamu.“ objasňuje Davy Čajko z občianskeho združenia Obchodná ulica a okolie.


Napriek tomu, že čistenie verejných stĺpov nie je jednoduchou záležitosťou, z celkových 26 stĺpov osadených na Obchodnej ulici sú dnes už všetky vyčistené a natreté. A to vďaka podpore magistrátu. „Chceme zjednotiť vizuál stĺpov verejného osvetlenia, natrieť ich antigraffiti náterom a dať ich do poriadku tak, aby dotvárali celkový mestský priestor.“ konštatuje Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy.  Podporu týchto komunálnych aktivít majú okrem magistrátu aj od samotného Starého mesta. „Aktívne podporujeme očistenie ulíc od nelegálnej reklamy“ konštatuje Radoslav Števčík, starosta Starého mesta. Čistenie  verejných stĺpov nie je jedinou akciou občianského združenia Obchodná ulice a okolie.  V priebehu septembra sa budú podieľať na týždni mobility v Bratislave a chcú začať s diskusiou  o vizuálnom smogu na budovách, podobe oddychových zón a parkovania. 

 

 

 

REKLAMA


Partneri

Partneri
Partneri   PartneriPartneri
Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri