Obchodná ulica - ôsmy Obchodná ulica - Deviaty Obchodná ulica - Jedenasty Obchodná ulica - Traja - selfie

 

 

Mesto splnilo sľub a stĺpy na Poštovej a Obchodnej ulici natrelo


Bratislava, 20.11.2015


Magistrát v uplynulých dňoch dal ponatierať stĺpy verejného osvetlenia na Poštovej a Obchodnej ulici v Bratislave. Použil pritom špeciálnu antiposter farbu, ktorá zabraňuje umiestňovaniu plagátov a nelegálnej reklamy na stĺpoch verejného osvetlenia. 


Natretie stĺpov verejného osvetlenia je pokračovanie iniciatívy občianského združenia Obchodná ulica a okolie, ktoré v lete začalo s čistením stĺpov na Obchodnej ulici ako jednou z prvých aktivít vedúcich k vytvoreniu kvalitnejšieho verejného priestoru a lepšieho obrazu Obchodnej ulice a priľahlých ulíc. Vedenia hlavného mesta tak splnilo sľub, ktorý dalo tomuto občianskému združeniu v auguste tohto roka.


Na základe tohto prísľubu, občianske združenie za pomoci prevádzkarov, dobrovoľníkov a aktivistov odstránili nelegálnu reklamu na 37 stĺpoch verejného osvetlenia. „Na tomto prípade vidíme, že súčinnosť občianského tlaku a spolupráce mesta prináša konkrétne výsledky. Sme presvedčení, že dobrá spolupráca bude pokračovať aj pri ďaľších projektoch.“ konštatuje Davy Čajko z občianského združenia Obchodná ulica a okolie, ktoré bolo iniciatorom odstránenia nelegálnej reklamy a následného natierania stĺpov.


Stĺpy na Poštovej ulici natierala spoločnosť Siemens v rámci  svojich CSR /corporate social responsibility/ aktivít na požiadanie mesta. Stĺpy na Obchodnej ulici mestský Dopravný podnik Bratislavy z vlastného rozpočtu, taktiež na požiadanie mesta. 


Celkové náklady iba na natierania Poštovej ulice boli vo výške 2 500 eur. Stĺpy verejného osvetlenia na Obchodnej ulici sa natierali z rozpočtu Dopravného podniku. Ďalšie odstraňovanie nelegálnej reklamy a plagátov zo stĺpov verejného osvetlenia bude pokračovať. Mesto totiž plánuje dať do poriadku viacero stĺpov verejného osvetlenia v meste, avšak všetko bude závisieť od finančných kapacít mesta. „Sme však veľmi radi, že sme takýmto spôsobom pomohli k skrášleniu Obchodnej a Poštovej ulice. Sú to na prvý pohľad maličkosti, ale aj tie dotvárajú celkový vizuál našich priestranstiev.“ konštatuje Ivo Nesrovnal, primátor hlavného mesta.

 

 

    

REKLAMA


Partneri

Partneri
Partneri   PartneriPartneri
Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri