Obchodná ulica - ôsmy Obchodná ulica - Deviaty Obchodná ulica - Jedenasty Obchodná ulica - Traja - selfie

 

 

Verejné stĺpy na Obchodnej sú bez reklamy!

 

 

Bratislava 29.7.2015

 

V utorok podvečer približne 30 nadšencov zložených z majiteľov prevádzok, budov a dobrovoľníkov začalo čistiť verejné stĺpy na obchodnej ulici v Bratislave. Cieľom akcie je zbaviť sa nelegálneho vizuálneho smogu, ktorý sa na verejných stĺpoch hromadí už viac ako 10 rokov. „Záleží nám na tom, aby sa stĺpy verejného osvetlenia využívali na to, na čo sú určené, nie na reklamu.“ objasňuje Davy Čajko z občianskeho združenia Obchodná ulica a okolie, ktorá stojí za touto akciou. Združuje viacere prevádzky na obchodnej ulici s cieľom ju revitalizovať do podoby atraktívneho nákupného, ako aj oddychového miesta v Bratislave.
 

Čistenie verejných stĺpov nie je jednoduchou záležitosťou. Z celkových 26 stĺpov na obchodnej ulici je vyčistených prvých 10. Ďaľšie budú nasledovať. Podporu týchto komunálnych aktivít majú od MAGISTRÁTU MESTA a STARÉHO MESTA. Akciu prišiel osobne podporiť primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.  S občianskym združením sa dohodol na ďalšom postupe náteru očistených stĺpov od nelegálnej reklamy.
 

  „V tejto súvislosti sme napríklad začiatkom roka podali proti viacerým spoločnostiam, ktoré využívali stĺpy mestského verejného osvetlenia na reklamnú činnosť, žalobu na súd na vypratanie. Zároveň chceme zjednotiť vizuál stĺpov verejného osvetlenia, natrieť ich antigraffiti náterom a dať ich do poriadku tak, aby dotvárali celkový mestský priestor.“ konštatuje Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy.

Čistenie  verejných stĺpov nie je jedinou akciou občianského združenia Obchodná ulice a okolie.  Na jeseň avizujú v spolupráci s mestom začiatok diskusie ohľadom vizuálneho smogu na obchodnej ulici. Cieľom by mali byť jasné pravidlá umiestňovania pútačov na fasádach domov.  

 

 

   

 

 

REKLAMA


Partneri

Partneri
Partneri   PartneriPartneri
Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri
 
Partneri Partneri Partneri Partneri